متالورژی

متالورژی

متالورژی حوزه ای از رفتار فیزیکی و شیمیایی عناصر فلزی است و در کل، فناوری فلزات است که برای استفاده عملی به کار می رود. انواع مختلفی در این فرآیند متالورژی وجود دارد که در مراحل یا اهداف مختلفی اعمال می شود.

متالورژی استخراجی

 عبارت است از حذف یا جداسازی فلزات با ارزش از سنگ معدن و پالایش فلزات خام استخراج شده به شکل خالص. برای تبدیل اکسید یا سولفید فلز به فلز خالص‌تر، سنگ معدن باید از نظر فیزیکی، شیمیایی یا الکترولیتی احیا شود. پس از استخراج، قطعات بزرگ سنگ معدن با خرد کردن و/یا آسیاب کردن شکسته می شوند تا ذرات به اندازه کافی کوچک به دست آید که در آن هر ذره یا بیشتر با ارزش باشد یا بیشتر ضایعات.

از این رو، متالورژی استخراجی

  • به مبانی ترمودینامیک و سینتیک فرآیندهای واکنش می پردازد
  • تمرکز بر فرآیندهای پیرومتالورژیکی، هیدرومتالورژیکی، هالید و الکترو متالورژیکی (تبدیل)
  • به عملیات پردازش صنعتی، فناوری ها و مسیرهای فرآیند می پردازد.

پیرومتالورژی

pyrometallurgy سازنده انواع اسکلت های فلزی و بهترین سوله سازی در مشهد

 شاخه‌ای از متالورژی استخراجی است که شامل عملیات حرارتی مواد معدنی و کانه‌های متالورژیکی است و تمرکز آن بر ایجاد دگرگونی‌های فیزیکی و شیمیایی در مواد است تا امکان بازیابی فلزات با ارزش را فراهم کند.

 این روش تصفیه ممکن است محصولات قابل فروش مانند فلزات خالص، یا ترکیبات یا آلیاژهای واسطه را تولید کند که به عنوان خوراک برای پردازش بیشتر مناسب هستند. پیرومتالورژی تصفیه سنگ معدن در دمای بالا برای تبدیل کانی های معدنی به فلزات خام یا ترکیبات میانی برای پالایش بیشتر است. برشته کردن، ذوب و تبدیل رایج ترین فرآیندهای پیرومتالورژی هستند.

فرآیندهای پیرومتالورژی به انرژی ورودی برای حفظ دما در طول فرآیند نیاز دارند. این انرژی معمولاً به صورت احتراق سوخت فسیلی، واکنش گرمازا مواد یا گرمای الکتریکی تأمین می‌شود.

هیدرومتالورژی

23232565656 300x225 1 سازنده انواع اسکلت های فلزی و بهترین سوله سازی در مشهد

 شامل استفاده از محلول های آبی برای استخراج فلزات یا ترکیبات از سنگ معدن آنها است. برخی از فرآیندهای هیدرومتالورژی شامل شستشو، رسوب ترکیبات نامحلول، کاهش فشار است.

در روندهای اخیر متالورژی نه تنها به عنوان یک فرآیند در صنایع فلزی، بلکه به عنوان یک حوزه تجارت و مشاوره باقی نمانده است.

خدمات تست، تحلیل و مشاوره متالورژی

تخصص متالورژی اینترتک دارای برنامه ها و خدماتی است که طیف وسیعی از نیازهای مشتری را برآورده می کند. تجزیه و تحلیل، مشاوره و تحقیقات متالورژی در محل توسط اینترتک برای پاسخگویی به نیازهای چالش برانگیز مشتری مجهز شده است. خدمات تجزیه و تحلیل و آزمایش متالورژی شامل آزمایش های شیمیایی، مکانیکی، میکرو/ماکرو، مخرب و غیر مخرب برای طیف گسترده ای از مواد یا محصولات فلزی است.

 آزمایشگاه های متالورژی و تحلیلی اینترتک در تجزیه و تحلیل شکست شکستگی، خزش، خستگی، سایش، تغییر شکل، آلودگی، کنترل خوردگی، ارزیابی و توسعه مواد و غیره تخصص دارند. مشتریان آزمایشگاه متالورژی اینترتک از تخصص آن در کاربردهای مختلف در تولید عمومی ، محصولات مصرفی، انرژی، حمل و نقل و صنایع دریایی و بسیاری از صنایع دیگر بهره می برند.

متالورژی در مهندسی تولید

متالورژی در مهندسی تولید مربوط به تولید اجزای فلزی است که در محصولات مصرفی یا مهندسی استفاده می شود. بنابراین، این شامل تولید آلیاژها، شکل دهی آنها، عملیات حرارتی و عملیات سطحی محصول است. در حالی که، این فرآیند شامل تعادل متالورژیست بین خواص مواد مانند هزینه، وزن، استحکام، چقرمگی، سختی، خوردگی، مقاومت در برابر خستگی و عملکرد در دمای شدید است، زیرا در محیط آب شور، فلزات آهنی و برخی از آلیاژهای آلومینیوم به سرعت خورده می شوند.

IITs Metallurgical Cutoff سازنده انواع اسکلت های فلزی و بهترین سوله سازی در مشهد

متالورژی ثانویه

دانیلی یکی از تامین کنندگان جهانی تاسیسات و تجهیزات صنعت فلزات جهانی است. این شرکت به دلیل تجهیزات رقابتی، ساده‌سازی طرح‌بندی و به حداکثر رساندن استفاده از اتوماسیون شناخته شده است. واحدهای متالورژی ثانویه برای اندازه های حرارتی از 20 تا 350 تن، توالی ذوب بهینه را ارائه می دهند، هزینه ها را کاهش می دهند و بالاترین استاندارد کیفیت را حتی با پیچیده ترین گریدهای فولادی تضمین می کنند. 

کوره های ملاقه دارای سقف بی اثر با اتمسفر کنترل شده و سقف نوسان برای دو موقعیت درمان هستند. سیستم های گاز زدایی VD/VOD -در پیکربندی یک مخزن یا دو مخزن- دارای اجکتور بخار ترکیبی / حلقه آب یا پمپ های اجکتور کامل بخار هستند. لنج های اکسیژن برای کربن زدایی عمیق ULC و فولادهای ضد زنگ با کاهش تلفات فلزی ارائه می شوند. 

دانیالی همچنین دارای نرم افزار کنترل فرآیند برای فولادسازی برق، متالورژی ثانویه و ریخته گری پیوسته است. از این رو، این شرکت در بخش کارخانه متالورژی ثانویه، تامین کوره ها و ماشین آلات ریخته گری پیوسته و علاوه بر آن، طراحی، ساخت و فروش دستگاه های سختی گیر القایی برای عملیات حرارتی به طور کلی همراه با سایر کارخانه ها در منطقه “خارج از کوره” فعال است. .

ماشین آلات متالورژی به بسیاری از قطعات یدکی و تجهیزات دیگر نیاز دارد. این بازار یک حوزه وسیع دیگر برای بازیگران موجود و جدید در صنعت است. تجهیزات متالورژی ثانویه تضمین می کند که دمای دقیق و ترکیب شیمیایی دقیق فولاد به دست می آید. تعداد کمی از محصولات عمده صنعت متالورژی هستند

  • دستگاه های ریخته گری، ریخته گری و آهنگری
  • تجهیزات اکتشاف مواد معدنی
  • سیم، لوله و لوله
  • ابزارهای قدرت و سخت افزار
  • مواد نسوز، مواد شیمیایی، مواد افزودنی
  • دستگاه های فلز کاری
  • تجهیزات ایمنی و نجات

فن آوری های پیشرفته فرآیند concast گروه SMS با اجزای بادوام ترکیب شده است. طراحی و کنترل فرآیند کوره های ملاقه ای با در نظر گرفتن عمر طولانی خدمات الکترود انجام می شود. برای اپراتورهای کارخانه فولاد این به معنای افزایش تولید با حداقل هزینه های عملیاتی است. SMS Concast کوره های ملاقه ای را به صورت یک ایستگاه ملاقه تک یا دوتایی با طرح برجک یا چرخ فلک می سازد. کارخانه های گاز زدایی خلاء فولاد مایع با بالاترین خلوص تولید می کنند. میزان گوگرد، هیدروژن، نیتروژن و اکسیژن در مذاب به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. 

کارخانه های SMS Concast در اینجا به سطوح بازده بالایی می رسند. 

فرآیند تولید فولاد ضد زنگ شامل مذاب در سیستم کربن زدایی اکسیژن در خلاء است که تحت فرآیندهای متالورژی ثانویه قرار می گیرد.

هند در دوره اخیر به یکی از بزرگترین صنایع متالورژی در جهان تبدیل شده است و اعتبار آن به چندین کارخانه آهن و فولاد موجود در هند و ذخایر عظیم سنگ آهن آن تعلق می گیرد. صنعت هند واقعاً خوب عمل کرده و انگیزه ای برای بازار جهانی فراهم کرده است و می توان گفت که بنیانگذار صنعت متالورژی جهانی است.

javanmard وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط تلفنی با کارشناسان ما

09151009700

ارتباط سریع