بهترین سوله سازی در مشهد

سوله سازی در مشهد و حومه مشهد
بهترین سوله سازی در مشهد

بهترین سوله سازی در مشهد

ساخت سوله و سوله سازی در مشهد نیز طرفداران زیادی دارد سوله سازی با یک سازه فلزی، بسیار پر اهمیت می باشد و برای اقدام به این کار می بایست اطلاعات دقیق در این زمینه را به دست آورید، زیرا به نظر من شما کارفرمایان هیچ موقع نباید به یک سوله ساز اعتماد کنید. هزینه ساخت سوله تقریبا هزینه کمی نیست و شما باید با توجه به هزینه ای که میکنید حداقل نیم ساعت وقت بگزارید و مطالبی را مطالعه فرمایید که هیچ سوله سازی نتواند از بی اطلاعی شما سوء استفاده کند.

ما در صفحات مختلف این سایت مقاله هایی را نوشته ایم که واقعا در نوع خود بی نظیر است و شما را با تمام ریز بم سوله سازی در مشهد آشنا میکند..

کاربرد سوله سازی در مشهد

سوله ها سازه هایی فلزی با مقاومت بالا می باشند. از کاربرد سوله سازی در مشهد میتوان به سوله مرغداری ها، سالن های ورزشی، کارخانه ها، سردخانه، آشیانه هواپیما، دامداری، گاوداری، تالارهای پذیرایی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. سازه ی سوله در هر یک از موارد گفته شده استاندارد ها و ویژگی های ساخت خود را دارد. سوله سازی در مشهد به ۳ روش اصلی انجام میشود که در زیر به بررسی مختصری از آن ها می پردازیم.

نکته: ما در گام سوم میپردازیم به روشهای ساخت سوله، و به اختصار، و به صورت کامل در مورد انواع سوله ها صحبت میکنیم و معایب و مزایای آن را تک به تک برسی میکنیم تا اگر شما قصد سوله سازی در مشهد را دارید بتوانید تصمیم بگیرید که برای کاربری شما چه سوله ای بهترین است.

قیمت ساخت سوله در مشهد

ساخت سوله در مشهد در حال حاظر اغلب به صورت سوله های خرپایی ساخته میشود. برخی از مدیران سوله سازی در مشهد سوله های خرپایی را که به روش HSS ساخته میشود را به عنوان سوله های آمریکایی میشناسند و معرفی میکنند که این نکته در جای خود بینظیر است، در صورتی که این روش به هیچ عنوان مربوط به آمریکا نیست ، در واقع این نوع سوله برای اولین بار در اسکاندیناوی طراحی ساخته شده و هیچ ربطی به آمریکا ندارد. حال بپردازیم به قیمت سوله سازی در مشهد.

بهترین سوله سازی در مشهد -سوله سازی در مشهد سوله قوسی سوله ارزان سازه اقتصادی سازه سبک سازه ارزان سازه خرپایی سازه فلزی
سوله سازی در مشهد بهترین سوله سازی در مشهد

سوله ی مرغداری

سوله های مرغداری همانند دیگر سوله ها از سقفی شیب دار ساخته می شود اما برای ساخت آن می بایست تجهیزات خاصی را به کار برد. ساخت سوله های مرغداری نیازمند سیستم تهویه ی هوا می باشد تا به راحتی هوای داخل را تصفیه نماید. وجود سیستم گرمایشی در این سوله نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. سوله های مرغداری معمولا دارای حوضچه های آب برای خنک نگهداشتن هوا هستند.

ساخت سالن های ورزشی در مشهد

سوله ای که برای سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای سیستم تهویه ی هوا باشد. در این نوع سوله فعالیت های ورزشی صورت می گیرد.

به همین دلیل رعایت نکته ی قبل از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این مصالحی که در ساخت سوله ورزشی در مشهد به کار می رود با اهمیت می باشد و همچنین سوله های ورزشی میبایست دهانه های عریض و بدون ستون میانی داشته باشند که این مهم در اقتصادی ترین حالت ، ساخت سوله سبک خرپایی میباشد

سوله های کارخانه ها و انبار ها

که در ساخت این نوع سوله تعبیه ی قفسه ها و ستون های انبار و مکانی برای جمع آوری وسایل نیاز است.

ساخت سوله سبک در مشهد و یا در شهر های گوناگون کارخانه های گسترده ای ندارد، که اعتباری بالا داشته باشند. برای ساخت سوله ای معتبر در مشهد و سوله سازی در مشهد به شرکت ما مراجعه نمایید. شرکت ما در ساخت سوله در شهر های مختلف همچنین مشهد شما را یاری خواهد کرد.

سوله سبک مشهد

سوله سازی، صنعتی معاصر و نو در کشور ما بشمار می رود، اما با وجود قدمت بسیار کم، با توجه به کاربرد‌های گسترده این نوع از سازهای فولادی در کلان شهرهایی مانند مشهد شاهد استفاده بسیار زیاد از این صنعت هستیم. سوله سازی در مشهد به منظور کاربردهای گوناگون ساخته و استفاده می‌شود که بسته به کاربردها، انواعی دارد. در مقالات گذشته به انواع مدل ها و روش های سوله سازی در مشهد پرداختیم، اما در این گفتار دقیقتر به بررسی سوله سبک مشهد خواهیم پرداخت.

شرکت سوله سازی مانا با بیش از 30 سال تجربه و فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت سازه های فلزی با تاکید بر کاهش قیمت تمام شده محصول، آماده خدمت رسانی به همه متقاضیان این خدمات است. این مجموعه با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و دستگاه های تولید قطعات فولادی مورد نیاز به خصوص تیرورق های 12 متری بدون وصله و یکپارچه، به ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن در این زمینه دست یافته است.

سوله چیست؟

سازه‌هایی فلزی که با هدف ایجاد محیطی داخلی بدون ستون میانی ساخته می‌شود را سوله می‌نامند. اما جالب است بدانید که علت نامگذاری سوله این است؛ اولین شرکتی که در ایران اقدام به ساخت سازه فلزی با این خصوصیات کرد شرکتی به نام سوله بود و این اسم بر روی سازه‌های فلزی بدون ستون میانی ماند.

سقف سوله‌ها معمولا شیب دار است و امروزه هزاران سوله با مدل های مختلف در مشهد ساخته می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این انواع سوله سبک مشهد است، که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

انواع سوله

سوله سازی در مشهد
سوله سازی در مشهد یهترین سوله سازی در مشهد سوله قوسی سوله ارزان سازه اقتصادی سازه سبک سازه ارزان سازه خرپایی سازه فلزی

سوله ها بسته به نوع ساخت، در سه دسته قرار می‌گیرند:

 • سوله خرپایی
 • سوله تیر ورقی
 • سوله UBM

در ادامه به صورت مختصر به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

سوله خرپایی

این نوع سازه با نام های سوله سبک، سوله سبک خرپایی و یا سوله خرپایی شناخته می‌شود. نحوه ساخت سوله سبک به این صورت است که بار وارده را در نقاط مختلف سوله تقسیم می‌کند تا از فولاد کمتری در ساخت استفاده شود. به همین دلیل سبک‌تر و ارزان‌تر از انواع سنگین است.

سوله تیر ورقی

سوله سازی در مشهد یهترین سوله سازی در مشهد سوله قوسی سوله ارزان سازه اقتصادی سازه سبک سازه ارزان سازه خرپایی سازه فلزی
سوله سازی در مشهد یهترین سوله سازی در مشهد سوله قوسی سوله ارزان سازه اقتصادی سازه سبک سازه ارزان سازه خرپایی سازه فلزی

سوله تیر ورقی با نام سوله سنتی و یا سوله سنگین نیز شناخته می‌شود. این نوع سازه از قدیمی‌ترین انواع سازه است و به نسبت سوله سبک از فولاد بیشتری ساخته می‌شود و گران‌تر است. تقاضا برای این نوع سازه در کشورهای اروپایی و سایر کشور‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است، اما در ایران همچنان پر متقاضی است، چرا که اکثر سازندگان دانش و فن خود را به روز نکرده اند و هنوز از فناوری قدیمی سوله سازی که همین روش تیر ورقی است استفاده می‌کنند.

ساخت سوله سبک مشهد نیاز به متخصصین خاص خود دارد که شما در “شرکت سوله سازی مانا سوله” می‌توانید به این دانش دست یابید و از تبهر متخصصین ما بهره مند شوید.

سوله UBM

سوله‌ها در این روش از ورق‌های گلوانیزه ساخته می‌شوند. جدید‌ترین نوع ساخت سوله همین سوله‌های UBM است و با سرعت بیشتری نسبت به انواع دیگر ساخته می‌شود و در برابر گرما و سرما عایق هستند. اما نکته قابل توجه این است که سوله های UBM مانند سوله‌ سبک قابلیت جابه جایی ندارند، چرا که ورقه‌های گالوانیزه توسط دستگاه به هم دوخته می‌شوند و نمی‌توان ورقه‌ها را بدون آسیب از هم جدا کرد.

بهترین سوله سازی در مشهد (سوله سبک مشهد)

همانطور که گفته شد، سوله سبک مشهد به علت مقرون به صرفه بودن و مقاومت بالایی که دارد به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است. قدمت این سبک ساخت در ایران ده سال است. سوله سبک بسیار قدرتمند است و ساخت این سوله قدرتمند پیچیدگی های خود را دارد. نبودن افراد متخصص در زمینه سوله سازی با روش خرپایی باعث شده است تا بیشتر سوله‌ها به روش سنتی ساخته شوند.

و تنها تعداد معدودی از سوله سازان ایران مانند “شرکت سوله سازی مانا سوله” مجهز به دانش روز دنیا هستند. مراحل ساخت سوله سبک در “سوله سازی مانا ” تماما توسط مهندسین و متخصصین ماهر انجام می‌شود، چرا که کوچکترین اشکال در طراحی و ساخت این نوع، باعث خسارت‌های جبران ناپذیری خواهد شد.

مراحل ساخت سوله سبک مشهد

ساخت سوله سبک شامل مراحلی است که توسط طراح و مهندسین، طرح ریزی و اجرا می‌شود. این مراحل عبارتند از:

 1. طراحی
 2. فونداسیون سازی
 3. ساخت
 4. آماده سازی
 5. نصب

اهمیت طراحی سوله سبک

متخصصین با استفاده از نرم افزارهای پیچیده و قدرتمند به طراحی این نوع سوله‌ها می‌پردازند. دقت نظر در طراحی این نوع از سازه‌ها بسیار حائز اهمیت است، چرا که باید طرح اولیه به گونه‌ای باشد که سوله نهایی هر گونه بار وارده به سوله را در تمام نقاط تقسیم کند، تا امکان استفاده از فولاد کمتر و ساخت سازه محکم و قدرتمند را امکان پذیر سازد.

انتخاب سوله مقرون به صرفه

سوله سبک مشهد به سوله ارزان قیمت معروف است؛ هر چند که این به معنای استفاده از متریال نامرغوب نیست، بلکه دلیل آن روش ساخت این مدل است که بر پایه مصرف کمتر فولاد استوار است تا خرید و فروش آن، هم برای تولید کننده و هم برای خریدار سودآور باشد.

کاربرد سوله سبک مشهد

سوله سبک یا همان سوله خرپایی، برای هر نوع کاربردی اعم از صنعتی و غیر صنعتی مناسب است، چرا که اندازه دهانه در این نوع سوله‌ها انعطاف پذیر است، و می‌توان سوله با دهانه بیش از 100 متر را با این روش ساخت و لازم به ذکر است که انواع تجهیزات در سوله سبک قابل نصب است.

قابلیت انتقال سوله سبک

سوله سبک مشهد به دلیل طراحی ویژه‌ای که دارد قابلیت انتقال به محل دیگر را دارد، چرا که کل اسکلت فلزی به وسیله پیچ و مهره به هم متصل می‌شوند و این موضوع باز و بسته کردن مجدد سوله و انتقال آن را امکان پذیر می‌کند.

متریال سوله سبک

در ساخت سوله سبک از متریال درجه یک و با کیفیت استفاده می‌شودکه عمده فولاد آن از مقطع پروفیل است. در اجرای ساخت سقف در این نوع سازه هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و می‌توان از پوشش سقف یو پی وی سی نیز بهره برد.

سخن آخر

در این گفتار به معرفی انواع سوله و روش‌های ساخت آن‌ها، و بررسی سوله سبک مشهد پرداخته شد. شرکت سوله سازی مانا با به کارگیری مهندسین و طراحان متخصص و زبده آماده ساخت سوله‌های با کیفیت و ارزان قیمت در مشهد می‌باشد. برای کسب اطلاع بیشتر در ارتباط با خدمات سوله سازی این شرکت و قیمت آن می توانید ب کارشناسان ما در تماس باشید.

سوله سازی در مشهد با توجه به اینکه بزرگ‌ترین شهرهای صنعتی ایران است اهمیت زیادی دارد از طرفی به دلیل همجواری با کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان و افغانستان، رشد صنعت کشاورزی در این منطقه و همچنین وجود برخی معادن صنعت سوله سازی در مشهد بیش از پیش رونق یافته برای همین است سوله سازی در خراسان رضوی و به ویژه مشهد تقاضای بالایی دارد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره 32400525-051 تماس بگیرید.

پیشبرد و گسترش فعالیت‌های تجاری، صنعتی و کشاورزی در مشهد و حومه آن باعث شده ‌است که ساخت سوله بیش از پیش اهمیت پیدا کند و می توان گفت در سال های آتی صنعت ساخت سوله در مشهد رونق اقتصادی بالایی خواهد داشت.

این شهر بزرگ علاوه بر موفقیت و پیشرفت در صنایع‌غذایی، گچ و سیمان می‌تواند تامین‌کننده مواد اولیه ساخت سوله نیز باشد. رشد و پیشرفت صنعتی در مشهد علاوه بر تحولات اقتصادی باعث اشتغال و درآمدزایی از طریق ساخت سوله نیز شده ‌است. شرکت و گروه‌های صنعتی بزرگ با هدف توسعه کسب و کار خود در مشهد شهر اقدام به سوله سازی می‌کنند. در ادامه مطلب به بررسی ساخت و قیمت سوله سازی در مشهد می‌پردازیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:  نمایش 

ساخت سوله در مشهد

سوله و سوله سازی
سوله و سوله سازی

مشهد یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران و البته یکی از قطب های صنعتی و نقطه پذیرش نیروهای فنی است. پتانسیل بالای این شهر و البته شهرهای اطراف، وجود انواع معادن، دیرینه کشاورزی و نزدیکی به مرز و البته مقوله مهم صادرات ساخت و ساز سوله به ویژه سوله های انبار، سوله صنعتی و کشاورزی را به یک مقوله جهت رونق اقتصادی و البته خراسان رضوی را به یک خاستگاه سوله سازی تبدیل کرده است ساخت سوله در مشهد به چند دلیل بسیار عمده توجیه اقتصادی دارد از جمله اینکه:

 • قطب صنعتی ایران است پس انتخاب خوبی برای احداث سوله کاراگاهی می باشد.
 • در جوار شهرستان‌های بسیار بزرگ و معادن سنگ و فیروزه قرار دارد پس می توان هزینه های ناشی از ساخت و ساز ساختمان هایی برای انبار و فعالیت های صنعتی را با ساخت سوله کاهش داد.
 • پتانسیل بسیار بالایی برای پذیرش نیروهای فنی دارد بر همین اساس موقعیت بسیار خوبی برای ساخت و افزایش تعداد سوله های کارآگاهی و صنعتی است.
 • می‌توان سوله هایی در جوار کارخانه‌های صنعتی و همچنین معادن با هدف انبار ماشین آلات و تجهیزات و استقرار وسایل و نگهداری از آنها تاسیس کرد.
 • استان خراسان رضوی به ویژه مشهد از دیرباز تاریخچه کشاورزی قدرتمندی دارد این استان محل کشت و کار زعفران خربزه و سبزیجات است پس احداث سوله های کشاورزی توجیه اقتصادی دارد.
 • سوله های سردخانه ای در جوار سوله های کشاورزی نیز به یک پیش نیاز اساسی تبدیل شده است که نیاز به توضیح و توجیه ندارد.

قیمت سوله سازی در مشهد

هزینه ساخت سوله به فاکتورهای مهمی مانند نوع سوله، طراحی، ابعاد و اندازه دهانه سوله بستگی دارد. به‌طور کل نمی‌توان قیمت هر متر مربع سوله را به صورت دقیق تعیین کرد زیرا قیمت سوله ها بر اساس انواع سوله سبک، سوله تیرورقی و سوله یو بی ام و همچنین مصالح و ساخت آن متغیر است.

اما هرچقدر دهانه سوله و ارتفاع بزرگ‌تر باشد، به‌دلیل متریال و مصالح بیشتر قیمت افزایش پیدا می‌کند به طور تقریبی می توان بر اساس ابعاد و نوع سوله و متریال مورد استفاده به صورت نسبی قیمت و هزینه ساخت سوله را تخمین زد که البته باز هم متذکر می شویم این قیمت کاملا دقیق نیست و نسبی می باشد. همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، بهترین و بهینه‌ترین نوع سوله که سازگاری با شرایط اقلیمی مشهد را دارد سوله خرپایی است. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از هر متر مربع سوله و هزینه‌های سوله سازی در مشهد با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره  32400525-051 تماس بگیرید.

سفارش سوله سازی در مشهد باید مطابق با استانداردهای محلی صورت گیرد که شرکت های سوله سازی توسط کارشناسان با محاسبات اجرا و طراحی بخش‌های مختلف سوله می‌توانند با کمترین هزینه بهترین نوع سوله را احداث کنند. پس از آنکه ابعاد ساخت سوله در نظر گرفته شد و مصالح و متریال لازم برای نوع سوله مشخص شد، می‌توانید سوله مورد نیاز خود را به شرکت های سوله سازی سفارش دهید.

شرکت های معتبر بسیاری در صنعت ساخت سوله آماده خدمت رسانی به مشتریان هستند. شرکت مانا سوله یکی شرکت های تخصصی در سوله سازی در مشهد است که با بیش از چند دهه تجربه در زمینه ساخت انواع سوله در خدمت شماست که سوله هایی متناسب با نیاز شما طراحی کند.

انواع سوله سازی در مشهد

مشهد جزو مناطقی است که از نظر رشد صنایع و کشاورزی جزو شهرهای اقتصادی ایران اس و به قطب صنعتی تبدیل شده به همین دلیل سوله سازی در مشهد یکی از نیازهای اساسی کارخانه‌ها و شرکت‌ هاست. سوله های متنوعی با کاربردهای مختلف در مشهد احداث می‌شود. سوله در صنایع مختلفی مانند کشاورزی، دامداری، مرغداری، سردخانه‌ها و صنایع غذایی و ورزشی کاربرد دارد.

در این قسمت چند مورد از پرکاربردترین سوله های مورد استفاده در شهر مشهد را بررسی می کنیم. البته این لیست می تواند گسترده تر هم باشد و از طرفی به دلیل موقعیت جغرافیایی، مشهد به محلی برای ساخت و ساز سوله و چه بسا پتانسیل ساخت و اجاره سوله را فراهم نموده. پرکاربردترین سوله هایی که در سال های اخیر در مشهد و شهرهای اطراف آن اجرا شده اند به شرح زیر است:

 1. سوله سازی گلخانه ای در مشهد
 2. سوله سازی صنعتی در مشهد
 3. سوله انبار در شهر مشهد
 4. سوله کشاورزی در مشهد
 5. سوله صنعتی در خراسان رضوی (شهر مشهد)
 6. سوله کاراگاهی مشهد

البته برای مشاغل دیگر نیز در مشهد سوله ساخته می شود اما این چند نوع جزو به ویژه سوله های صنعتی و کشاورزی کاربردی ترین ها هستند.

سوله گلخانه ای در مشهد

علاوه بر اینکه مشهد جزو مهم‌ترین شهرها در صنعت و اقتصاد ایران تلقی می شود، کشاورزی نیز در این شهر اهمیت زیادی دارد. خراسان رضوی هرساله با تولید انبوهی از زعفران، خربزه، گندم و پسته جزو قطب‌های کشاورزی در ایران بشمار می رود. با توجه به زمین‌های کشاورزی بسیاری که در اطراف مشهد وجود دارد، نیاز به ساخت سوله گلخانه و سوله های سردخانه ای برای کشاورزان احساس می شود. سوله‌ خرپایی یکی از انواع سوله است که برای احداث گلخانه استفاده می‌شود.

سوله در مشهد
سوله در مشهد

سوله کشاورزی در مشهد

پتانسیل کشاورزی در این شهر به قدری بالا است که تقاضا برای ساخت سوله را در چند سال اخیر به حداکثر ظرفیت خود رسانده برای همین است که سوله سازی از جمله احداث سوله های کشاورزی در این شهر رونق یافته است. در صنعت کشاورزی مشهد ساخت سه نوع سوله زیر با تقاضای زیر مواجه اند:

 1. سوله های گلخانه ای
 2. سوله های سردخانه ای
 3. سوله های کشاورزی

انواع سوله ها برای نیازهای کشت و کار در استان خراسان رضوی به ویژه مشهد اجرایی می‌شوند. مشهد یکی از قطب‌های کشاورزی در ایران تلقی می‌شود و از طرفی بخش اعظمی از کشاورزی از جمله انواع سیفیجات، برخی از مغزها مانند پسته و همچنین زعفران را به خود اختصاص داده است نکته بسیار مهم در ساخت سوله های کشاورزی این است که مشهد دارای آب و هوایی معتدل و متمایل به سرد است.

بر همین اساس ساخت سوله با محدودیت‌هایی مواجه است و همین باعث شده که احداث سوله های گلخانه ای برای کشت و کار، فنون و مهارت‌های خود را بطلبد اصولاً برای احداث سوله های کشاورزی در مشهد از نوع سوله خرپایی بهره گرفته می‌شود بارندگی نسبی در این شهر منجر شده که در ساخت سوله محدودیت‌هایی وجود داشته باشد اصولاً ساخت سوله های سبک برای کشت و کار در این شهر پیشنهاد می‌شود.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره 32400525-051تماس بگیرید.

سوله های کشاورزی در چندین مدل مختلف با کاربری‌های متفاوت طراحی می‌شوند مثلاً برخی از سوله ها به عنوان سوله های گلخانه ای برای کشت و کار در نظر گرفته می‌شوند و در برخی دیگر از سوله های کشاورزی تولیدات کشاورزی در آن انبار و ذخیره و برای بارگیری آماده می شوند.

در حقیقت این نوع از سوله ها باید ماهیتی سردخانه ای برای جلوگیری از فساد محصولات داشته باشند و از طرفی ویژگی‌هایی مانند سوله های انباری دارند پس کاربری چنین سوله هایی با سوله های کشاورزی یا گلخانه ای کمی متفاوت است اما وجه اشتراک نیز دارند مثلاً در هر دو باید به مقاومت سازه، تهویه مناسب، عایق‌بندی و سهولت دسترسی توجه ویژه‌ای داشت.

نکته مهم دیگر در ساخت سوله های کشاورزی مشهد این است که به محل‌های کشت و کار یا زمین‌های کشاورزی یا سوله سردخانه ای نزدیک باشند. سوله سردخانه ای مشهد، سوله های انبار محصولات کشاورزی و سوله های گلخانه ای در نزدیکی هم احداث می‌شوند و نقشی مکمل دارند از آنجایی که شهر مشهد خاستگاه محصولات کشاورزی بسیار مهمی است در چندین دهه گذشته ساخت سوله های کشاورزی و سوله های مربوط به این حوزه در این شهر بسیار رواج یافته است و تقاضای بسیار زیادی دارد.

نکات بسیار مهمی در طراحی و اجرای چنین سوله هایی باید در نظر گرفته شود نکته اول و مهم‌ترین نکته توجه به شرایط آب و هوایی مشهد است چرا که آب و هوایی سرد و رو به خشکی دارد و از طرفی بارش نسبی زیادی در طول سال را شاهد هستیم بر همین اساس ساخت و اجرای سوله هایی با مقاومت بالا و تهویه مناسب و دسترسی پذیری در چنین شرایط جوی و آب و هوایی حائز اهمیت است با توجه به تمام این تفاسیر در صورت نیاز به مشاوره، اعتماد سازه در کنار شماست.

سوله صنعتی در شهر مشهد

سوله سازی در مشهد
سوله سازی در مشهد

اگر از همه این‌ها بگذریم و از اینکه مشهد قطب صنعتی ایران است هم چشم پوشی کنیم باز هم وجود کارخانه های متنوع در مهد و اطراف آن، این الزام را به وجود می‌آورد که سوله هایی با اهداف صنعتی در این شهر و البته استان احداث شود یعنی ساخت سوله هایی که به مراکز صنعتی و صادراتی نزدیک باشند.

مورد مهم دیگر این است که استان خراسان رضوی که شهر مشهد در آن واقع شده است در همجواری کشورهای همسایه قرار دارد و نزدیکی به مرزها الزام وجود سوله های انبار برای تامین نیازهای صادراتی را از هر منظر مهم جلوه می‌دهد بنابراین باز هم دلیل بسیار مهم دیگری داریم که صنعت سوله سازی نسبت به سال‌های گذشته چرا رونق یافته و چرا در سال‌های اخیر اینقدر رشد کرده و البته در سال‌های پیش رو می‌تواند پتانسیل بسیار بالایی داشته باشد.

با یک جستجوی ساده در مورد صادرات این استان به اهمیت سوله سازی در مشهد و البته سوله سازی در استان خراسان رضوی پی می‌بریم.

برای همین است که ساخت انواع سوله در مشهد از جمله سوله های سردخانه ای، سوله های گلخانه ای، سوله های انبار، سوله های نگهداری تجهیزات و البته سوله های کارآگاهی و انواع سوله صنعتی توجیه اقتصادی دارد.

نکته بسیار مهم در ساخت و اجرایی تمامی این سوله ها توجه به شرایط جوی و آب و هوایی شهر مشهد است همانطور که پیشتر نیزاشاره شد مشهد دارای آب و هوای سرد و دارای بارش سالانه نسبتا بالایی است بر همین اساس در ساخت سوله های صنعتی واقع در مشهد و البته استان خراسان رضوی باید به این مسئله بسیار مهم دقت داشت.

مقاومت سوله، تهویه مناسب و همچنین ساخت سوله هایی که در شرایط جوی سرد و گرم دچار خلل در عملکرد نشود مثلاً اگر بخواهیم سوله ای را به عنوان انبار دارویی در نظر بگیریم باید شرایط دمایی محل احداث سوله در نظر گرفته شود سپس سیستم تهویه بسیار مناسب برای آن ایجاد گردد یا به عنوان مثال اگر ساخت سوله صنعتی یا کاراگاهی را در نظر داشته باشیم با توجه به تردد افراد و همچنین عبور ماشین آلات و تجهیزات و نوع کاربری، باید به این مهم دقت کنیم که دانش فنی و تجربه با مهارت تیم اجرایی را می‌طلبد.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره 32400525-05تماس بگیرید.

مورد مهم دیگری که در ساخت و اجرای سوله های صنعتی در استان خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد باید به آن توجه داشت این است که در همجواری از شهرستان‌های بسیار مهمی قرار دارد که هر کدام خاستگاه معادن بسیار مهم و بزرگی هستند پس احداث این نوع سوله سازی در شهر مشهد نیازمند دانش و مهارت و تجربه فنی است. استان خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد به دلیل اهم فعالیت‌ها و پذیرش و ظرفیت بسیار بالای نیروهای فنی در سال های پیش رو می تواند به یک مرکز بسیار مهم برای سوله سازی تبدیل شود. شاید اصلا سوله سازی در این استان اشباع شد!

پیشرفت و رشد صنایع نیاز به سوله سازی در مشهد را افزایش داده ‌است. مشهد دارای بیشترین و بزرگ‌ترین کارخانه‌های صنعتی، غذایی و دارویی مهم است که برای نگهداری تجهیزات، انبار مواد غذایی و بسیاری از موارد دیگر، به سوله نیاز دارند. از انواع سوله صنعتی که در برابر سرما و گرما مقاوم هستند، سوله یو بی ام را می‌توان نام برد. این سوله مناسب کارگاه و کارخانه‌هایی است که نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

جنس ورق‌های به کاربرده شده در این نوع سوله گالوانیزه است و با سرعت زیادی ساخته می‌شوند، اما برخلاف سوله های دیگر قابلیت جابه‌جایی ندارد. با توجه به اینکه سوله های صنعتی دوام و مقاومت بسیار بالایی را دارند پرطرفدار شده اند. نکته بسیار مهمی که در ساخت اجرایی سوله های صنعتی باید در نظر داشته باشیم این است که اولاً کاربری آنها چیست دوماً به گونه‌ای طراحی و اجرا شوند که قرارداد ماشین آلات و تجهیزات در آنها به سادگی و راحتی میسر باشد.

سوله های مشهد با هدف انبار

از آنجایی که شهر مشهد در همجواری شهرستان‌های بسیار مهمی است که هر کدام دارای معادن و کارخانه های و صنایع بسیار مهم و عظیمی هستند و ظرفیت پذیرش نیروهای فنی زیادی را دارد و از طرفی این استان در همجواری کشورهای همسایه قرار گرفته و پتانسیل صادرات دارد پس وجود سوله های صنعتی، پس ساخت سوله های انبارداری و سوله های کارگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌توان گفت مشهد یا بهتر بگوییم استان خراسان رضوی در چند سال آینده می‌تواند به یکی از قطب‌های سوله سازی ایران تبدیل شود.

ساخت سوله های صنعتی انبار هم شرایط خاص خود را دارند سوله های صنعتی در دو نوع سوله سبک و سوله سنگین احداث می‌شوند آب و هوای مشهد اینگونه ایجاب می‌کند که سوله های خرپایی پرطرفدارتر باشند از طرفی وزن سوله های این چنینی سبک‌تر است اما این باعث نمی‌شود که از کیفیت و مقاومت آنها کاسته شود شاید نام سوله های خرپایی را به وفور شنیده باشید.

از آنجایی که بارندگی در شهر مشهد نسبت به سایر شهرها بیشتر است و با توجه به اینکه دارای آب و هوای سرد است اجرای سوله سبک در این شهر طرفدار دارد چرا که علاوه بر حفظ کیفیت و مقاومت و پایداری از فلز کمتری در اجرای آن استفاده می‌شود. سوله های ubm نوع دیگری از سوله ها که در این استان هم کاربردی هستند در ظاهر قوس آنها قابل مشاهده است.

از سوله های انبار در کنار سوله های اصلی بهره گرفته می‌شود به عنوان مثال تصور کنید در استان خراسان رضوی سوله های کشاورزی احداث شود پس نیاز به سوله های انبار نیز در کنار آن حس می‌شود در ساخت چنین سوله هایی باید طبقات و قفسه و همچنین فضایی برای عبور ماشین آلات و تجهیزات در نظر گرفته شود ارتفاع سوله انبار هم با توجه به نیازمندی سوله اصلی در نظر گرفته می‌شود.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره 32400525-051 تماس بگیرید.

یا مثلاً در کنار معادن سنگ و فیروزه خراسان رضوی می‌توان سوله های انبار برای انبار کردن و یا سنگ‌های استخراج شده تاسیس کرد و یا انبارهایی برای نگهداری ماشین آلات و تجهیزات در نظر گرفت این سوله ها ماهیت تغییر کاربری هم دارند پیشتر اشاره کردیم که استان خراسان رضوی به ویژه مشهد پیشینه بلند بالایی در کشاورزی دارد و یکی از مراکز تولید زعفران و سیفیجات از جمله خربزه است.

برای همین طراحی و نظارت و همچنین اجرای سوله های انبار به ویژه انبارهای محصولات کشاورزی و دارویی و مواد غذایی نسبت به سایر سوله ها با توجه با اینکه با سلامت انسان به طور مستقیم در ارتباط هستند اهمیت بسیار بالایی دارد برخی از سوله های انبار تحت عنوان سوله سردخانه ای هم شناخته می‌شوند و محصولات کشاورزی و محصولات دامی در آنها نگهداری می‌شود.

تهویه مطبوع سوله های انبار به ویژه سوله های سردخانه ای اهمیت زیادی دارد چرا که از فساد محصولات و مواد و کالاها جلوگیری به عمل می‌آید. ساخت و اجرایی آنها نیازمند مهارت و دانش فنی بسیار بالایی است و برای همین یک تیم پرقدرت و همه فن حریف را می‌طلبد و کار هر کسی نیست.

سوله کاراگاهی در شهر مشهد

همانطور که چندین و چند بار اشاره کردیم مشهد با شهرها و معادن سنگ و فیروزه همجوار است و همچنین نیاز به سوله کارگاهی برای کار نیروهای فنی و سوله هایی برای نگهداری تجهیزات و ماشین آلات در این شهر و شهرهای اطرافش احساس می شود. از آنجایی که پتانسیل صادراتی نیز دارد می‌توان به عنوان نقطه قوت صنعت سوله سازی از آن یاد کرد. این استان ظرفیت آن را دارد که شرکت های سوله سازی مهم و بزرگ در آن سرمایه‌گذاری کنند.

بهترین نوع سوله سازی در مشهد چیست؟

بهترین نوع و روش ساخت سوله در مشهد با توجه به شرایط اقلیمی و با در نظر گرفتن صرفه‌جویی در هزینه‌ها سوله خرپایی است. این نوع سوله به‌دلیل مزایای زیادی که دارد، به یکی از بهترین انواع سوله در مشهد تبدیل شده ‌است. از جمله مزایای سوله خرپایی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این نوع سوله که به سوله سبک نیز معروف است به‌دلیل وزن پایین قیمت تمام شده ساخت سوله مقرون‌به‌صرفه است و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود.
 • از سوله خرپایی می‌توان برای ساخت سازه و سالن‌های بزرگ با دهانه بیش از ۱۰۰ متر استفاده ‌کرد.
 • قابلیت ساخت و طراحی سوله در شکل‌های مختلف با چندین طبقه امکان‌پذیر است.
 • در برابر عوامل محیطی و شرایط اقلیمی مناطق خراسان رضوی بسیار مقاوم است.
 • سوله های خرپایی به‌دلیل سبکی و طراحی ساخت، قابلیت انتقال به محل‌های دیگر را دارند.

در ساخت و اجرای تمامی سوله ها نکته‌ای که حائز اهمیت این است که در درجه اول محل استقرار سوله باید مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد نکته دوم توجه به شرایط آب و هوایی است با توجه به اینکه استان خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد آب و هوای سرد دارد و از آنجایی که بارش سالانه نسبی را داراست سوله هایی که احداث می‌شوند باید از عایق، مقاومت و همچنین پایداری خوبی برخوردار باشند.

برای مشاوره رایگان درباره سوله سازی در مشهد با شماره 32400525-051 تماس بگیرید.

وجود سیستم‌های سرمایش و گرمایش و تهیه در سوله سردخانه ای، کشاورزی و سوله های انبار محصولات غذایی و دارویی اهمیت بسیار بالایی دارد کوچکترین بی‌توجهی به چنین نکات ریز و البته مهمی می‌تواند خطرات جبران ناپذیر مالی و جانی را به همراه داشته باشد به صورت کلی در استقرار چنین سوله هایی در مشهد باید کار سوله سازی را به تیم‌های مطرح که دارای دانش فنی و البته تجربه بالایی هستند محول نمود هر نوع سوله با توجه به کارردی که دارد استراتژی خاصی را برای اجرا می‌طلبد و طراحی و اجرای سوله ای با سوله دیگر با توجه به ماهیت و منطقه جغرافیایی متفاوت خواهد بود.

سوله ورزشی در مشهد
سوله در مشهد

نتیجه گیری

مشهد یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور است که با توجه به گستردگی صنعت در آن نیاز به سوله سازی در مشهد افزایش یافته است. در این شهر از لحاظ اقتصادی و تولیدات در صنایع مختلف، همچنین کشاورزی و دامداری کمک بسیار زیادی به رشد و توسعه اقتصادی کشور می‌کند. با توجه به گسترش فعالیت‌های کشاروزی و صنعتی در شهر مشهد، نیاز به ساخت سوله بیش از پیش حس می‌شود.

بهترین نوع سوله با توجه به شرایط اقلیمی در این شهر سوله خرپایی است که مزایای زیادی از جمله هزینه پایین و قابلیت جابه‌جایی را دارد. شما می‌توانید تمامی سفارشات سوله خود را به مانا سوله ایرانیان با بیش از دهه‌ها فعالیت و تجربه در ساخت سوله بسپارید. برای ارتباط با مشاوران ما در زمینه ساخت سوله با شماره همراه 32400525-051 در تماس باشید.

اگر قصد سوله سازی در مشهد را دارید می توانید با شماره 32400525-051​ تماس گرفته تا با متخصصین مانا سوله، یکی از بهترین شرکت های ساخت سوله در مشهد به طور رایگان مشورت کنید.

با توجه به نوع سوله و تورم قطعاتی که وجود دارد بهتر است با یک متخصص سوله سازی در مشهد مشورت کنید که می توانید برای این کار با شماره 32400525-051​ تماس گرفته و به صورت رایگان مشورت بگیرید.

به دلیل اینکه مشهد و به ویژه استان خراسان رضوی مهد صنعتی ایران تلقی می‌شود و از آنجایی که در همجواری با دو کشور مهم همسایه ترکمنستان و افغانستان قرار گرفته است پتانسیل بسیار بالایی را برای ساخت سوله های صنعتی، سوله های کارگاهی، سوله های انبار و سوله های کشاورزی دارند وجود معادن بسیار مهم سنگ و فیروزه در مشهد و شهرهای همجوار مشهد نیز این نیاز را پررنگ‌تر می‌کند.

نه تنها در مشهد و به علاوه کل استان، احداث سوله های صنعتی و سوله های انبار می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم تلقی شود چرا که درخواست برای اجاره سوله های صنعتی و سوله های انبار در کل این استان بسیار زیاد است.

با توجه به شرایط جغرافیایی و همچنین شرایط جوی و میزان بارش نسبی و رطوبت هوا ساخت سوله های سبک و همچنین ساخت سوله هایی از نوع خرپایی متقاضیان خاص خود را داشته است چرا که هزینه های اجرای آن نسبت به ساخت و سازهای دیگر صرفه اقتصادی دارد.

javanmard وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط تلفنی با کارشناسان ما

09151009700

ارتباط سریع