فولاد برای هنر : از طراحی تا نصب

فولاد و هنر

فولاد به سرعت در حال ظهور است به عنوان یک انتخاب برای تجهیزات طراحی ساختمان – تزئینی برای مبلمان و آثار هنری. این یک انتخاب مکرر در بین هنرمندان، طراحان و خریداران شده است. بنابراین محدودیت‌های تکنولوژی برای بدن بخشیدن به عبارات هنری تحت فشار قرار می‌گیرند. دکوراسیون داخلی نیز مانند سینک ظرفشویی، میله های پرده، آثار هنری به طور فزاینده ای به انتخاب های سلیقه ای در میان سبک زندگی شهری و همچنین افرادی که دارای ذهن خلاق هستند تبدیل می شوند.

لینوس آر. آدولفسون از گالری سئومی مستقر در لس‌آنجلس می‌گوید: «فولاد معمولاً در طراحی مبلمان استفاده نمی‌شود، زیرا سنگین است، انعطاف‌پذیری ندارد و غیرقابل دعوت و سرد به نظر می‌رسد. پرگای اولین هنرمندی بود که واقعاً به عمق فولاد کاوش کرد. تاثیر و لمس او روی فولاد برای من غیر واقعی است و او برای همیشه یک الگو و پیشگام برای استفاده از فولاد در طراحی مبلمان خواهد بود.

صندلی های راحتی و مبل های ساخته شده از فولاد با چوب چوب، پس از ارائه در نمایشگاه های معتبر در سراسر جهان، اکنون ترند هستند.

فولاد به دلیل استحکام کششی بالا شناخته شده است و می تواند برای ساخت قاب های سازه ای در داخل و خارج استفاده شود. چنین قاب هایی ظرفیت تحمل وزن زیادی را دارند. استفاده از کاشی استیل این روزها در آشپزخانه ها مرسوم است و در اتاق نشیمن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این آلیاژ امکان قالب گیری آسان در مبلمان درجه یک مانند مبل، صندلی و میز را فراهم می کند. دبی جایی است که در آن چنین استفاده از فولاد به سرعت در حال گسترش است. نیویورکی ها با نصب لوله ها و سرسره های فولادی ضد زنگ در راه رسیدن به این مد هستند، راهی سرگرم کننده و هیجان انگیز برای پایین آمدن از یک طبقه بالاتر به پایین تر!

ژاپن نیز در تلاش است تا به تدریج از این روند شگفت انگیز بهترین استفاده را ببرد. هنرمند مشهور «متار بن لاهج» که از فولاد برای خلق مجسمه‌های خوشنویسی استفاده می‌کند، روی مجموعه‌ای کار می‌کرد که قرار بود در موزه اسلامی شارجه به نمایش درآید.

تصویر زیر مربوط به موزه اسلامی شارجه می باشد.

eba95d35595ad335cdd45550 سازنده انواع اسکلت های فلزی و بهترین سوله سازی در مشهد

وی گفت : این مجسمه از نشانه ها و نمادها در دیدی متعادل تشکیل شده است و تاریخ خوشنویسی عربی را در طول سال ها تا شکل معاصر آن به عنوان اثر هنری سه بعدی ارائه می دهد .

آلیاژها برای جذب طراحانی که می خواهند به دنبال حس خلاقیت خود باشند، شناخته شده است. آدولفسون یک هنرمند می گوید: “جاذبه آن در امکان غلبه بر محدودیت ها و خلق چیزی منحصر به فرد است.”

از این رو طراحان برای زنده کردن خلاقیت به فناوری متوسل می شوند.

Xhixha که از فولاد ضد زنگ 316 دریایی استفاده می کند، که به طور گسترده به دلیل مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده است، موارد زیر را برای گفتن دارد:

“تکنیک فولاد سرد کار من با تا کردن آن، چرخاندن آن از داخل و علامت گذاری روی آن به سبک امضای من تبدیل شد.”

 من فولاد مجسمه سازی نمی کنم. من از آن برای مجسمه سازی نور استفاده می کنم. برای من شکل یک مجسمه ثانویه می شود و ظرفیت آن برای انعکاس و نورپردازی جایگاه اول را می گیرد.»

او احساس می‌کند که فولاد ظرفیت انعکاسی زیادی به محیط اطرافش اضافه می‌کند و این چیزی است که زندگی مصرف‌کننده را تقویت می‌کند.

آدولفسون فکر می‌کند که فناوری برش لیزری بیشترین مشارکت را در زمینه طراحی هنری فولاد عصر جدید دارد.

بکارگیری استیل در طراحی دکوراسیون داخلی که در قسمتهای مختلف ساختمان سازی از جمله نرده استیل ، حفاظ استیل بکار گرفته می شود تنها در رده ساختمان سازی کاربرد ندارد بلکه در زمینه کار های هنری و طراحی های مدرن نیز در حال ظهور بوده و می توان روند رو به رشدی برای کار های هنری استیل در آینده در نظر گرفت . در این مقاله به بررسی برخی از نمونه کار های هنرمندان در زمینه های طراحی های مدرن استیل می پردازیم.

فولاد که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است به عنوان یک انتخاب برای ساخت و ساز تجهیزات طراحی  یک وسیله ای برای تزیینات مبلمان و آثار هنری است. این انتخاب به شدت میان هنرمندان، طراحان و خریداران رواج یافته است. بدین ترتیب فن آوری های جدید نیز به شدت تحت تاثیر این حوزه هنری جدید قرار می گیرند. در طراحی داخلی از جمله سینک ظرفشویی، میله پرده و … آثار هنری طور فزاینده ای انتخاب ذوق در میان شیوه زندگی شهری و همچنین کسانی که خم خلاق از ذهن است.

 Linus R. Adolfsson طراح هنری ازلس آنجلس میگوید:  ” فولاد در طراحی مبلمان معمولا مورد استفاده قرار نمیگیرد، زیرا سنگین است، انعطافپذیری ندارد و به نظر میرسد ناخوشایند و سرد است اما  Pergay  اولین هنرمندی بود که در طراحی های خود به فولاد علاقه مند شد. او می گوید تاثیر و لمس فولاد برای من بسیار لذت بخش است .او برای همیشه به عنوان پیشگام استفاده از فولاد در طراحی مبلمان باقی خواهد ماند . “

صندلی ها و مبل هایی در ساخت آنها از فولاد استفاده شده است ، همانند نمونه های چوبی آن با ارائه در نمایشگاه ها معتبر در سراسر جهان با استقبال خوبی روبرو شده اند.
صندلی استیل

همچنین فولاد که با استحکام کششی بالا شناخته شده است ، می تواند برای ساخت قاب های ساختمانی، هم در داخل و هم در خارج از ساختمان بکارگرفته شود. این قاب ها برای تحمل وزن بالا قابلیت بسیاری دارد علاوه بر این استفاده از کاشی های فولادی در روزهای اخیر در آشپزخانه و همچنین دراتاق های نشیمن بسار رایج شده است.
 

این آلیاژ برای قالب گیری مبلمان درجه یک مانند مبل، صندلی و جداول بسیار آسان بوده و براحتی به شما اجازه کار در طرح های متفاوت را می دهد.
 

  دبی یکی از شهرهایی است که استفاده از فولاد در آن بسیار رایج است. نیویورکی ها با راه اندازی لوله های فولادی ضد زنگ و سراشیبی هایی از این قبیل به یک راه سرگرم کننده و هیجان انگیز برای صعود کردن از بالا به طبقه پایین استفاده می کنند! ژاپن نیز تلاش می کند تا از این روند شگفت انگیز، به تدریج، بهتر شود.

هنر مدرن استیل

مجسمه استیل

Mattar Bin Lahej هنرمند مشهور برای سری مجسمه هایی که قرار بود در موزه اسلامی شارجه نمایش داده شود از فولاد برای ساختن مجسمه های خوشنویسی استفاده کرده بود. او گفت ” مجسمه سازی از علائم و نشانه ها در یک دید متعادل تشکیل شده واو توانسته است در آثاری که ارائه کرده است تاریخ خوشنویسی عربی در طول سالهای گذشته را به شکل معاصر خود و در غالب  3Dارائه دهد”

این آلیاژ شناخته شده برای جذب طراحانی که به دنبال چالش کشیدن به حس خلاقیت خود هستند بسیار کارآمد است.


هنرمند  Adolfsson در این رابطه می گوید: ” جذابیت بکارگیری استیل در امکان غلبه بر محدودیت ها و ایجاد چیزی منحصر به فرد است.” به همین جهت طراحان ازاین فن آوری برای ایجاد خلاقیت استقبال می کنند.


هنر استیل مدرن
Xhixha کسی است که از فولاد ضد زنگ 316 درجه دریایی استفاده می کند که به طور بیشتر دررابطه با مقاومت بالای آن در برابر خوردگی شناخته شده است، می گوید:
 
“روش من استفاده از فولاد سرد است که با تبدیل و کشیدن آن به داخل و جایگذاری مناسب آن است و این روش سبک امضای من شد”
  “من در واقع فلز را حجاری نمی کنم ، از قابلیت نورآن و انعکاس نور استفاده می کنم. به نظر من، این روش گونه ای از مجسمه سازی ثانویه است و توانایی آن برای منعکس کردن است که اولویت می یابد “
 
او احساس می کند که فولاد ظرفیت های بازتابی بسیاری را به محیط اطراف خود اضافه می کند و این چیزی است که زندگی مصرف کننده را جلا می دهد.

javanmard وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط تلفنی با کارشناسان ما

09151009700

ارتباط سریع